Zamknięcie listy zgłoszeń za:


ORGANIZATORZY:       


ZWYCIĘZCY:II Rajd 111 Jezior
24-25 sierpnia 2019r.

3 runda RMPZ - Super KJS: 7 PS.
Załóg: Start: 35 / Meta: 28
1.Piotr Korzeniewski / Kamil Kramicz
AK Koszaliński / Subaru Impreza
1078,69
2.Arkadiusz Tyc / Jarek Koczewski
AK Włocławski / Subaru Impreza
1085,17
3.Dawid Matysiak / Marek Rzepiński
AK Rallyland / Honda Civic
1130,09


I Rajd 111 Jezior
30 czerwca - 1 lipca 2018r.

3 runda RMPZ - KJS: 10 PS.
Załóg: Start: 46 / Meta: 39
1.Arkadiusz Tyc / Adrian Bieńkowski
AK Włocławski / Subaru Impreza
698,96
2.Dawid Matysiak / Marek Rzepiński
AK Rallyland / BMW E 30
718,30
3.Krzysztof Zieniewicz / Kamil Kałandyk
AK Koszaliński / Honda Civic
738,69
 2. RAJD 111 JEZIOR:


  CYKL:Rajdowe Mistrzostwa
Polski Zachodniej

  RUNDA:3 / 5

  ROZPOCZĘCIE:24 sierpnia 2019r.

  ZAKOŃCZENIE:25 sierpnia 2019r.

  BAZA RAJDU:Choszczno

  NAWIERZCHNIA: asfalt

  KATEGORIA:Super KJS

  DŁUGOŚĆ RAJDU:158 km

  DŁUGOŚĆ OS:34 km
  

Historia Rajdu 111 Jezior - Memoriał Adama Andriaszkiewicza.

"Rajd 111 Jezior" w Choszcznie to najnowsza impreza Automobilklubu Koszalińskiego, która odbędzie się z inicjatywy starosty choszczeńskiego Adama Andriaszkiewicza. Jego wizją było zorganizowanie ogólnopolskiego rajdu samochodowego w powiecie choszczeńskim z bazą w Choszcznie. Tak też się stanie. W dniach 30 czerwca - 1 lipca załogi rajdowe przyjadą do Krainy 111 Jezior by rywalizować w ramach 3 rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Najpierw wszyscy spotkają się na odbiorze administracyjnym, by po odebraniu dokumentów udać się na zapoznanie z trasą. Po powrocie wszystkie rajdówki poddane będą badaniu kontrolnemu BK-1, a załogi spotkają się podczas obowiązkowej odprawy uczestników. Punktualnie o godz. 19:00 pierwsza z nich wystartuje do miejskiego prologu, który wytyczony został głównymi ulicami miasta. Dla kibiców wyznaczone zostały obszerne strefy kibica, z których będzie można doskonale ocenić technikę jazdy m.in. na widowiskowych "beczkach". Niedzielny poranek rozpocznie się w Parku Witosa, gdzie przez cały dzień działać będzie Park Serwisowy. Stąd wyruszą na trzy pętle, z których każda składać się bedzie z trzech asfaltowych odcinków specjalnych. O tym kto najszybciej pokonał wszystkie 10 oesów dowiemy się około godziny 18:00, a chwilę poźniej odbędzie się ceremonia rozdania nagród i zakończenia rajdu. Zapowiada się kolejny wymagający rajd w cyklu RMPZ, ale po nim czeka zasłużona, wakacyjna przerwa. Czekamy na Was w pięknej i gościnnej Krainie 111 Jezior - udowodnijmy wspólnie, że pomysł starosty był strzałem w dziesiątkę i swoją obecnością oddajmy hołd pasjonatowi rajdów samochodowych.

Ekipa Automobilklubu Koszalińskiego dołożyła wszelkich starań, by rajd odbył się zgodnie z wizją pomysłodawcy i dzięki nieocenionej pomocy samorządów, ze Starostwem Powiatowym w Choszcznie na czele, tak też się stało. Rajd rozpoczął się od widowiskowego prologu po zamkniętych ulicach w samym centrum Choszczna, który zgromadził tłumy kibiców mogący po raz pierwszy dopingować rajdowców w swoim mieście. Rajdowcy już od początku walczyli nie tylko z czasem, lecz także o nagrody. Zwycięzca prologu – Arek Tyc - otrzymał karbonową kierownicę ufundowaną przez dostawcę internetu, firmę E-Cho. W niedzielny poranek ekipy serwisowe rozstawiły swoje stanowiska w choszczeńskim Parku Witosa położonym nad jeziorem Klukom. Tutaj przez cały dzień odbywał się także piknik bezpieczeństwa z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Stąd załogi wyruszyły na trzyodcinkową pętlę z oesami w gminach Krzęcin i Bierzwnik. Niespotykaną skutecznością wykazał się Rajdowy MIstrz Polski Zachodniej 2017 - Arek Tyc, który wygrał 8 z 9 niedzielnych oesów pewnie wygrywając pierwszą edycję rajdu w Choszcznie. Nagrodą dla zwycięzcy, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe był kołnierz HANS! Załogi bardzo pozytywnie oceniły pierwszy rajd na tych terenach. Docenili dobór trasy oraz zaangażowanie lokalnych samorządów, które przygotowały niesamowitą otoczkę rajdu. Strefa kibica przy widowiskowym nawrocie w miejscowości Rakowo, w której przy darmowym poczęstunku komentator na żywo relacjonował zmagania rajdowców, mogłaby zawstydzić te znane z Mistrzostw Polski.

Druga edycja Rajdu 111 Jezior - memoriału Adama Andriaszkiewicza już 24-25 sierpnia 2019 r. ponownie jako runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, ale tym razem rozgywana wg. zasad SuperKJS. Zapraszamy!

RELACJA VIDEO 2018: